• Banner #1
  • Banner #2
  • Banner #3

Pohony

Elektrické motory
Elektromotory rady KD/DR od spoločnosti Dunkermotoren sa krútiacim momentom pohybujú v rozmedzí 3,6-31,5 Ncm (výkonovo 5-86 W). Rada KD zahrňuje jednofázové motory, ktoré vyžadujú rozbehové kondenzátory (také v sortimente Dunkermotoren). Motory rady DR sú trojfázové. Kompaktné motory robustného prevedenia sú úplne bezúdržbové a disponujú krytím triedy IP54. Trieda izolácie je E (pre motory rady KD/DR.1 hladké) a F (pre motory rady KD/DR.0 s rebrovaním).

 

Elektromagnety
Elektromagnet je cievka s jadrom z magneticky mäkkej oceli, používaná k vytváraniu dočasného magnetického poľa. Princíp spočíva v premene energie elektromagnetického poľa na energiu mechanickú. Magnetická sila tu vzniká pri prechode elektrického prúdu vinutím cievky na oceľovom jadre, ktoré priťahuje pohyblivú časť - kotvu.


Magnetické pole elektromagnetu je tým silnejšie, čím väčší elektrický prúd prechádza cievkou a ďalej tiež čím viac má cievka závitov. V bežnej technickej praxi je táto sila fyzikálne obmedzená, mimo iné, tiež celkovú magnetickú vodivosť jadra elektromagnetu, ktorá samozrejme nemôže byť nekonečná.


 

VÝROBCOVIA

POTREBUJETE PORADIŤ?

Patrik Kopčík
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tel.: 02/58275641