• Banner #1
  • Banner #2
  • Banner #3

Archív noviniek

UNITRONICS - nové PLC Vision 1040

Nové Vision1040™ PLC od firmy Unitronics s integrovaným HMI panelom umožňuje výrobcom strojov a systémovým integrátorom pridať do svojho portfólia brilantný 10,4" farebný dotykový displej s plnou funkčnosťou PLC za bezkonkurenčný pomer cena-výkon. Užívatelia majú možnosť pracovať až s 1024 I/O, USB programovacím portom a záznamom dát. To všetko pri zachovaní nízkého rozpočtu, krátkého času potrebného k programovaniu a potreby minimálneho množstva káblov.

Priemyselné riadenie sa teraz môže spolahnúť na jediné zariadenie: Vision1040™. Dá sa využiť až 24 nezávislých PID regulačných slučiek, zatial čo 16-bitový, SVGA farebný dotykový displej zobrazuje dáta, farebné grafy, a pozornosť pútajúce alarmové obrazovky. Užívateľ môže navrhnúť až 1000 obrazoviek ktoré možu obsahovať až 500 obrázkov, tím sú možnosti HMI takmer nekonečné.

V pamäti je dostatok miesta pre 2 MB aplikačnej logiky, 1MB pre fonty a 80MB pre obrázky. Funkcia zahrňujúca Micro SD pamäťové karty pre ukladanie dát a zálohovanie, klonovanie kompletného PLC a ďalšie. Veľmi dobrý výpočtový výkon, skenovanie 1K typickej aplikácie v 9 μs, čo je dôležité pre 'rýchlu reakciu' aplikácie, ako sú baliace stroje.

Komunikačné možnosti nového PLC zahŕňajú TCP/IP Ethernet, celulárné a priemyselné protokoly ako MODBUS, DF1 slave, J1939, CANopen a ďalšie. Okrem toho môže byť Vision1040™ naprogramovaný pre komunikáciu využívajúcu takmer lubovoľný protokol.

Rovnako ako ostatní členovia rady Vision, Vision1040™ podporuje digitálné, vysokorychlostné a analogové I/O, priame vstupy pre meranie teploty pomocou modulu snap-in a vzdialené I/O moduly. Unitronics zadarmo poskytuje software VisiLogic, ktorý umožňuje pomocou užívateľsky prívetivého prostredia definovať hardwareovú konfiguráciu, programovať aplikácie v rebríkovej schéme a vytvárať HMI design, vrátane bohatej knižnice farieb a priemyselných obrázkov.

Vision1040™ znižuje celkové náklady na systém redukovaním časovej náročnosti pri programovaní, minimalizuje nároky na hardware. Šetrí priestor a predovšetkým čas vyňatím nutnosti nastavovať  HMI-PLC komunikáciu.

O Vision Series OPLC a VisiLogic Software

Rady Vision Series sú kompaktné PLC s integrovanými vstupmi, výstupmi a grafickým rozhraním pre obsluhu. Zabudovaný HMI panel v radách Vision series obsahuje grafický LCD displej a funkčné klávesy. To umožňuje používať obrázky a grafy reprezentujúce premenné v reálnom čase, vytvárať a zobrazovať textové inštrukcie a zobrazovať aktuálny run-time dáta systému. Operátori používajú klávesnicu na zadávanie alebo zmenu systémových dát.

Ponuka integrovaných vstupov a výstupov zahŕňa digitálne aj analogové I/O vrátane HSC, hriadeľové enkódery, meranie frekvencie a releové/tranzistorové výstupy vrátane PWM. Po pripojení rozširovacích modulov Vision podporujú ďalších 128 I/O.

Programovanie vo VisiLogic umožňuje vytvárať aplikácie pre HMI a PLC naraz. Click-and-drop ovládanie zaisťuje rýchly vývoj aplikácie pomocou kontaktov, cievok a funkcií. Prehľadná štruktúra vašej aplikácie vďaka modulom a podprogramom. Ďalej umožňuje design až 100 HMI obrazoviek, priradiť klávesám jednotlivé funkcie, nahrávanie a online testovanie aplikácie v PLC. Live Update z webu zabezpečuje, že budete mať stále aktuálnu verziu funkcií, vývojového softwaru a operačných systémov pre jednotlivé PLC.

Vision OPLC ponúka 2 porty RS232 (v závislosti na type) ethernet a RTC. V120 ponúka takisto zabudovné RS485.

 

O firme Unitronics

Unitronics Ltd, je izraelská spoločnosť s medzinárodnou prítomnosťou, ktorá se zaoberá výrobou PLC, softwaru pre automatizáciu a príslušenstvo prístrojov od roku 1989.

OPLC firmy Unitronics plne kombinujú funkcie PLC a HMI operátorských panelov v jednom kompaktnom zariadení. Tieto HMI+PLC automaty sú programované v jedinom, užívateľsky priateľskom prostredí. Naši klienti ušetria I/O, kabeláž, priestor a čas potrebný k programovaniu. Tieto prvky sa priamo premietajú do nákladov a efektivity.