• Banner #1
  • Banner #2
  • Banner #3

A.H. MEYER

 

www.ah-meyer.com

 

Zariadenie a vybavenie modernej kancelárie sa odvíja od náročnosti jej užívateľov. Dnes si možno iba tažko predstaviť kanceláriu s písacím strojom a „registračkami“ plnými šanónov. Pracovný priestor sa zúžil na „moju“ stoličku a „môj“ počítač. V počítači a na serveroch sú uložené veškeré firemné dáta. Odpadá papierovanie, zvyšuje se efektivita práce. Pre projektantov a designérov kancelárskych interiérov vystáva otázka „Kadiaľ viest prípojné káble (dutým stropem alebo dutou podlahou), kde urobiť výstupy a čím ich vybaviť?“


www.pripojenipracoviste.cz

Rovnako pre každého užívateľa je nutné, aby mal svoje prípojné miesto, aby nezakopával o káble a aby kancelária bola plne funkčná a komfortná.

 

Obzvlášť pracoviská, kde se predom počíta s možnosťou alternatívneho rozmiestnenia nábytku, vizuálne oddelené pracoviská vo velkooplošných kanceláriách, jednotlivé stoly s možnosťou pripojenia laptopu (datová sieť, elektrická sieť) alebo lokálneho svietidla pre osvetlenie pracoviska, ďalej potom v kancelárskych priestoroch, kde dochádza k zvýšeniu obsadenia a zkrátka všade tam, kde požadujeme ľahkú a rýchlu dostupnosť pripojení silových a dátových rozvodov, môžeme použit prípojné zásuvkové boxy, ktorých vstupy sú osadené gesis konektormi. Boxy sú vyrobené z eloxovaného hliníku alebo plastu.

 

Tieto prípojné miesta sa zabudovávajú do hornej plochy pracovnej dosky stolu, na ich hranu, prípadne zospodu dosky priskrutkovaním alebo pomocou nalepovacích, príp. prítlačných príchytiek. Niektoré boxy je možné používať v polohe, kde lícujú s doskou stolu, iné boxy sa vyklápajú nad dosku stolu. Napájacie a dátové káble je možné usporiadať do kablového organizéru.

 

V kuchyniach je možné zabudovať prípojné miesto do dosky stolu, prípadne do hornej skrinky kuchynskej linky.

 

V dielňach môžeme upevniť k robustnym pracovným stolom viacmodulový Profilbox, ktorý osadíme zásuvkami 230V, dátovou zásuvkou, vypínačom a ističom.

 

Prípojné boxy je možné zabudovať do okenných parapetov, skriní, postelí alebo do podláh, prípadne podhľadov a stien.

 

Súčasťou tohoto systému sú rozbočné konektory a modulárne rozbočné boxy, ktoré zajisťujú napätie v systémoch. Používajú sa k pripojeniu niekoľkých zariadení k jednému alebo viac napäťovým zdrojom. Tieto rozbočné jednotky je možné využiť pre napájanie svetelných rád a vzájomnému propojovaniu svietidiel alebo napr. v konferenčných miestnostiach k prepojeniu väčšieho počtu pripojných miest. Tak vybudujeme pracovisko, ktoré ponúka Plug and Play riešenie ( „připoj se a hraj“ ) pripravené k okamžitému zahájeniu našej činnosti, ktorá se dnes nezaobíde bez komunikačných technologií.

 

Pomocou konektorov gesis a všetkých tu uvedených aplikácií môžeme vytvoriť perfektné prepojenie elektroinštalácií vedených v podlahe, v elektroinstalačných káblových kanáloch alebo v stropných podhľadoch so systémom osvetlenia a s individuálne navrhnutým systémom prípojných miest umožňujícich variabilné řešenia našeho pracoviska.